Ključna prednost digitalnega tiska je v tem, da za sam tisk ne potrebuje izdelave dragih klišejev, ki pri klasičnem tisku služijo za prenos barve na material. Digitalni tiskarski stroji namreč tiskajo neposredno na podlago. Prav zato je digitalna tehnologija v primerjavi s klasično hitrejša, fleksibilnejša in ima bistveno krajši čas priprave tiska. Slednje je izredno pomembna prednost, ko gre za tisk manjših serij izdelkov.
Digitalna tehnologija omogoča tudi enostaven tisk variabilnih podatkov (številčenje, črtne ali QR kode, variacija vsebine ipd.) in personaliziranih vsebin, kjer je lahko vsak izdelek unikaten ter prilagojen uporabniku in trgu.
Pri fleksografskem (flexo) tisku se slika za tisk na tiskano površino odtisne s tiskarskih plošč (klišejev), premazanih z barvo. Fleksotisk učinkovito deluje na različne vpojne in nevpojne materiale, vključno s kovinami, celofanom, papirjem in plastiko..
Ker fleksotisk deluje pri višji hitrosti kot digitalni tisk, je učinkovita izbira za izdelavo srednjih do večjih količin s kakovostnimi rezultati. Zaradi izdelave klišejev, ima fleksotisk, v primerjavi z digitalnim tiskom, zelo visoke začetne stroške in daljšo pripravo strojev za tisk.
Globoki tisk je postopek, pri katerem se želena slika vgravira v bakreni valj, zasnovan za tiskanje. Tiskovni valj se premaže z barvo in se nato odtisne na medij. Ta tehnološki postopek je posebej ekonomičen in racionalen predvsem pri izdelavi velikih naklad, kot so revije, časopisi, brošure, embalaža in drugi izdelki.
Izpolnite obrazec in nam sporočite svoje želje.